Reklama

Proč na únavu užívat ženšen, když si mohu dát kávu?

Ženšen nemá pouze stimulační a povzbuzující účinky. Je to v podstatě posilující lék. Je založen na jiné bázi než kofein. Kofein nás sice probere a povzbudí, ale jakmile přestane působit, jsme daleko unavenější a vyčerpanější.

Ženšen zvyšuje vitalitu a aktivitu a zároveň je přínosem pro naše zdraví. Kofein ve skutečnosti nedodává energii ani nepůsobí proti stresu a vyčerpanosti. Je to pouze "rychlá pomoc", která si své vybere hned, jakmile přestane účinkovat.

Ženšen nabízí víc než jen okamžité překonání únavy. Napomáhá organismu překonat každodenní stres. Nejedna vědecká studie potvrzuje, že ženšen chrání naše tělo před negativními účinky stresu. Pokud žijete v neustálém stresu nebo jste na sebe příliš tvrdí a neuděláte si čas na odpočinek, může dlouhodobý tlak okolností způsobit zvýšení krevního tlaku a cholesterolu v krvi, snížit odolnost organismu a všeobecně poškodit vaše zdraví. Ženšen zabraňuje těmto negativním změnám. Udržuje vnitřní rovnováhu organismu, zvyšuje jeho imunitu a chrání jej před poškozením, jehož příčinou je právě stres.

Autor: Stehen Fulder, PhD - O ženšenu - nakladatelství Pragma

Reklama
Reklama

Komentáře

Jirka W. (Út, 20. 8. 2002 - 06:08)
Tak proč nám už dávno nikdo neřekl že je lepší než kafe to sem tech šest let mohl už davno pít jen samej Ženšen!!!!!!!!!!!!!J.W.
ing. Martin Čop (Pá, 16. 2. 2007 - 12:02)
Pouze Korejský ženšen má jméno Panax ginseng (nikoli zmíněný P. quinquenofolium - což jest severoamerický ženšen, ani P. notoginseng - čínský, P. japonicum - japonský, P. trifolium - také původ v severovýchodní Americe, P. psedoginseng - Nepál).
Panax ginseng je původní druh s úzkým původním geografickým výskytem na prakticky celém Korejském poloostrově a velmi úzkém pásu jihovýchodní Číny.
Korejský ženšen je první druh, jehož léčebné použití v humánní medicíně má nestarší tradici sahající dál než je začátek minulého tisíciletí. Své druhové jméno získal od ruského botanika Carl Antona Meyera v roce 1843.
Pouze u Panax ginseng je popisován tvar lidského těla, což odpovídá slovům Gin-Seng. U guinquenofolium se uvádí tvar kořene jako vřetenovitý u notoginsengu je srovnáván s tvarem malé mrkve.
Podstatné je ale především výše obsahu saponinů (účinné látky ženšenu) a jejich skladba. Kvůli těmto látkám je ženšen vyhledáván a používán. I v tomto ohledu Panax ginseng zaujímá bezprecedentní prvenství.
Důležitá jsou fakta a kdo se vyzná, vyhledává Korejský ženšen pro jeho nejvyšší účinnost i záruku tradice a kvality. Také vysokou kvalitu zpracování nelze srovnávat s čínskými standarty. Royal Korean Ginseng je kontrolovaná mezinárodní značka nejvyšší kvality.
Pro bližší informace o kvalitním Royal Korejském ženšenu bílém a červeném, 100% Extraktu Royal Korean Ginseng 100% Extract a dále o mořských řasách pro přímou konzumaci kontaktujte 737 711 595, feme"email.cz.
Přeji hezký den.
Gong (Pá, 16. 2. 2007 - 13:02)
Dealeři tu chyběli.
Gong (Pá, 16. 2. 2007 - 13:02)
Dealeři tu chyběli.
Kamila (Út, 24. 8. 2010 - 08:08)
Na únavu se dá doporučit pohyb, správné cvičení, pobyt na čerstvém vzduchu, správný pitný režim a správná-vyvážená strava. Dále též bylinky, enzymy, cureznzym apod..
Makiavelli (Pá, 31. 8. 2018 - 10:08)
Zensen je prvni rade skvely pro podporu erekce, protoze stimuluje prokrveni organismu -- https://www.proerecta.cz/slozeni/
Reklama