Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Jinan dvoulaločnatý a zelený oční zákal

Jinan dvoulaločnatý (ginkgo biloba) je rostlina, která je často nabízena pro podporu mozkové činnosti. Optický nerv, který je při zeleném očním zákalu (glaukomu) poškozen, je přímým prodloužením mozku a jinan dvoulaločnatý ho též dokáže chránit.

Ve vědeckých novinách nazvaných „Komplementární terapie při léčbě glaukomu: Perspektiva“ Robert Ritch, MD, oftalmolog z Glaukomové asociace v New Yorku a profesor na Medicínské fakultě v New Yorku tvrdí, že extrakt z ginkgo biloba má „největší potencionální význam“ ze všech přírodních látek při léčbě tohoto onemocnění, jelikož zvyšuje přítok toku krve do očí, je silným antioxidantem a ochraňuje nervy. Několik studií ukazuje, že extrakt z gingko biloba funguje.

Zlepšení průtoku krve: Lékaři z Výzkumného a diagnostického galukomového centra na Univerzitě v Indianě dávali 11 lidem se zeleným zákalem 40 mg extraktu z ginkgo biloba nebo placebo, 3x denně po 2 dny, Ti, kteří dostávali extrakt z jinanu, měli o 23 % vyšší přítok krve do očí.

Zlepšení zraku: V jednoměsíční studie v Itálii, 27 lidí se zeleným zákalem užívalo buď 40 mg extraktu z ginkgo biloba 3 x denně nebo placebo. Ve skupině užívající ginkgo biloba doško k zlepšení zorného pole (celkového rozsahu periferního a centrálního vidění) o 23%. Ve skupině užívající placebo nedošlo k žádnému zlepšení.

Zdroj: Jacob Teitelbaum, MD , Bill Gttlieb, CHC - Real cause, real cure

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  ano taky jsem o tom slyšela, i lékařka mi doporučila ginkgomax s lecitinem, jsem spokojená

  Dub 25, 2013
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  Tak jsem dle rady vyzkoušela GinkgoMax s Lecitinem, musím uznat, že jak paměť tak i problém s očima zmizel, dokonce i cholesterol mám v normě :) Takže děkuji za tip….

  Říj 31, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama