Reklama

Panická porucha PP7

Miss (So, 14. 7. 2007 - 12:07)

Lily- ja viem, ale AD nie su pre mna vychodisko, ja sa potrebujem odstahovat od svokrovcov a nebudem potrebovat AD, panika s ami naplno rozbehla po porode ked som prisla domov s malým a do vsetkeho strkala svokra ten svoj nos z toho mam depresie, uzkosti, zachvaty, som v kuse v strese a nervozna, by som sa citila divne keby som AD brala na svokru ona je problem a ja potrebujem vyriesit byvanie a nie dat si AD..chapes?:(( aj to telo nie je ok..vidim to na sebe..skusim ako pisala Martinka mumio a tie zenske hormony a uvidim..kamoska sa zbavila paniky nejakým pripravkom Pytochi.

Jitka B. (So, 14. 7. 2007 - 12:07)

Lily - to je přesné. Lítost, smutek, závist a děsivé myšlenky. To jsou mé nejlepší kamarádky.
Snažím se je posílat do ... kdykoliv se objeví, ale jsou dost neodbytné:-)

Denisa (So, 14. 7. 2007 - 12:07)

Díky moc všem za podporu a za Vaše zkušenosti, snad to bylo jen z toho špatnýho vzduchu a nástupu menses.
Jinak Vám moc přeju všem, ať to zvládáte a ať je Vám líp!

Lily (So, 14. 7. 2007 - 12:07)

text

Miss (So, 14. 7. 2007 - 12:07)

Jitka - to poznam minule mi zle vobec nebolo az kým sme nezacali hrat bowling, každý bol spotený mala miestnost dusno, plus namaha s tažkých gulí, bolo mi priserne horuco a hned ma napadlo, co ked spadnem namiesto kuželiek ja :) som chodila casto vonku na cerstvy vduch...ja neviem ale tých pocitov sa asi len tak nezbavime :(((

Jitka B. (So, 14. 7. 2007 - 12:07)

Ahoj.
Deniso - já jsem v životě omdlela 3krát. Napřipisuju tomu žádnou spojitost s PP. Jednou to bylo na pohřbu dědy, jednou v přeplněné místnosti a jednou venku na dovolené, když bylo strašné horko.
Minimálně v jednom případě to bylo v souvislosti s menstruací. Spolužačka omdlela na praxi v nemocnici a doktor se ji hned ptal, jestli nemá menstruaci. Ona řekla, že jo. On na to, že se to stává často. Přeci jenom organizmus ztrácí krev a je tím oslabený.

Já mám momentálně jiné starosti. Chodím jezdit na kolečkových bruslích a baví mě to. Jenže ty myšlenky během jízdy jsou děsivé. Jak mě buší srdce? Nebuší moc rychle? Píchlo mě u srde - sakra co to bylo? Nějak moc se potím. Kdo mě najde, když zkolabuju? Atd.
Ad mám už skoro rok, ale podobné myšlenky nemůžu dostat z hlavy.
Co s tím?

Miss (So, 14. 7. 2007 - 11:07)

este dotadtok Martinka s tou zmenou mas fakt pravdu sa bojim ze co bude a pritom tak chcem aby sme sa odstahovali od svokrovcov ale bojim sa ze mi bude zle a co ked ma to chyti a tak...ale viem ze keby sme odisli bola by som stastna mas pravdu tu sa DUSIM a velmi, preto som pred nejakým casom zacala s tým nieco robit, dufam ze s ato podari. Dakujem este raz.

Miss (So, 14. 7. 2007 - 11:07)

Martina- diky ach jaj tak vela veci, no nic budem musiet aj k Dr. mala som hranicne hodnoty cukru v krvi 6, tak to moze byt aj slezinou je na tom az tak zle? som dost vystrasena v týchto veciach :)) a ladviny mam oslabene už dlhsie to je pravda, ale o com som nevedela, to je to tenke crevo, ze mi chybaju zenske hormony-otehotnela som v pohode a stitna zlaza ta bola naposledy ok ale to bolo už davno skusim to mimio..a nie je to nahodou mumio? raz som mala taku mast :) dik za odpoved aj co sa týka psychiky, si zlata. V podstate panicke zachvaty si mala fakt len malicko a ked si vcera pisala, ze Ti nie je dobre z coho to bolo? inak zoloft- serlift som brala aj ja, celkom zabral len spavat som pri nom nemohla.

Jana (So, 14. 7. 2007 - 11:07)

Denis,ze bych primo omdlela,to se my jeste nestalo a myslim si ze se ani ty nemusis bat...ja ted beru teprve 4 dny AD,takze sme na tom podobne,´je my z nich i o dost hur,takze si ted taky uzivam...tu slabost a ty bolesti co popisujes,ty dobre znam neboj se ze je to neco vaznejsiho...ja se po doktorech nabehala a nikdy my nic nezjistily...byla jsem nekdy tak slaba a unavena,ze sem se nemohla ani zvednout s postele...ted kdyz rano vstavam,jsem cela roztresena je my silene uzko a jsem ztuhla jak kdybych celou noc proflamovala...pres den se my ty stavy stridaj,chvily je lip pak zase hur...no musime to nak zvladnout i kdyz chvilema se my uz vubec nic nechce...berem obe AD kratce,tim padem nemuzem cekat zadny zazraky,ale urcite se dostavy,musime v to verit...

Denisa (So, 14. 7. 2007 - 11:07)

Ahoj Jano, moc děkuju, že jsi reagovala na můj příspěvek, jsem z toho vystrašená a jsem ráda za každou zkušenost. Nechci otravovat pořád blízké aby mne doprovázeli k doktorům, ale jestli se dá při PP i omdlít, to bych měla docela strach. Jinak beru teprve od začátku července AD, zatím to nijak nezabírá,nejhorší je - že nemohu dýchat celý den a pak ty nohy a ruce - někdy mne brní, někdy mám v nich slabost a někdy vyloženě bolesti, jak kdybych uběhla maraton. O Těch potíží s dýcháním mám bolesti hlavy a za krkem, někdy jako by mne tam někdo mlátil. Už se Ti někdy stalo, že jsi fakt omdlela následkem PP?

Jana (So, 14. 7. 2007 - 10:07)

Ahoj Deniso,to co se ti stalo,se my parkrat uz taky stalo...jednou to bylo taky dokonce v cekarne u doktora,ale byla sem tam sama...prvne sem nemohla zaostrit,pak se my zacala tocit hlava a samozrejme na me prisla panika a taky to semnou malem svihlo...bylo to taky pred menzes a myslim si ze to na to ma velky vliv,ja teda od jak ziva mam pred menzes problemy,bolesti,motam se a je my i nevolno...pak se nediv,kdyz je k tomu jeste rozhazena psychika,ze je to vsechno horsi...nemyslim si ze by jsi se mela bat,ze omdlis a jestli jo tak si porad opakuj,tak me holt nekdo zvedne,to delam ja...a chtela jsem se jeste optat jestli beres na to naky leky a nebo jak s PP bojujes?Jinak drzim ti palecky,protoze sama si ted prochazim peklem...

Denisa (So, 14. 7. 2007 - 10:07)

Ahoj, chtěla jsem se Vás, co máte s těmito potížemi delší zkušenosti - zeptat na následující:
To, že se mi najednou udělá špatně a pocit na omdlení, to se mi stalo - co mám tyto potíže, několikrát. Ale mám dojem, že jsem někde četla, že při PP ještě nikdo doopravdy neomdlel.
Teď se mi však stalo v přeplněné čekárně u doktora, kde byl špatný vzduch, že jsem opravdu skoro omdlela a spadla, poznám to, protože na omdlívání, když byl někde špatný vzduch jsem trpěla už když jsem byla úplně zdravá a vždycky když jsem se probrala, nebo ten stav překonala, tak mne celou oblil studený pot. A teď se mi to stalo také - byla jsem úplně mokrá od potu. Tak teď si nejsem jistá, jestli je to zhoršený stav PP, a může se při tom i omdlít a padnout do bezvědomí, nebo to byla jen náhoda z toho špatného vzduchu, ráno jsem nic nejedla a taky mi začínaly menses, hned po tom co se mi to stalo, mi začaly křeče v břiše. Jak to máte vy - stalo se Vám to také někomu, že jste při záchvatu úplně omdlely nebo Vás oblil studený pot? Díky, budu vděčná za příspěvky.

Martina (So, 14. 7. 2007 - 09:07)

dodatek
Miss,
PP záchvat jsem měla asi jen 3 x za život, ale Neurol a Xanax jsem užívala 6-7 let, denně, bez nich ani ťuk. Pak jsem si ho vysadila, ale nevěděla jsem, že to tak nemůžu hned rychle snižovat. Tak jsem málem zkolabovala - i pro mé bolesti svalů - až 10. den mé hospitalizaci na neurologii mně dal primář tehdy zkušební dávku antidepresiv Zoloft. Teď už ho užívám jen vyjímečně, tak si ho zobnu jednou za půl roku a včera jsem právě musela, protože jsem od závratí měla už velký tlak na prsou a musela jsem ležet, také pít kafe na zvýšení tlaku. No, trochu to pomohlo - mně AD zabírají hned po užití, takže je užívám jen po 1 tabletě, jsem asi exot.

Martina (So, 14. 7. 2007 - 09:07)

Míšo,
já měla za 6 let mé projevované PP asi jen tři záchvaty, ale stokrát náběh. TAKÉ MNĚ ŽÁDNÝ DOKTOR - DOKONCE ANI PSYCHIATR STAV VĚCI NEVYSVĚTLIL. JÁ JEN DODÁM, ŽE I FYZICKÉ VLIVY MAJÍ NA ZÁCHVAT VELKÝ PODÍL, JENŽE KLASICKÝMI METODAMI LÉKAŘSKÉ DIAGNOSTIKY SE TO NEDÁ ZMĚŘIT. HODNĚ NA ZÁCHVAT PŮSOBÍ PROBLÉM S KREVNÍM OBĚHEM, KDY JSOU OSLABENÉ LEDVINY NEBO JÁTRA ČI IMUNITA - SLEZINA, BRZLÍK.

MISS,
Ty máš právě oslabenu tu SLEZINU, takže na ni je buď z lékárny za 50 Kč, slovenských možná 60 Sk MIMIO, ale teď jsem se dověděla, že výrobce bohužel zkrachoval a už jsou v prodeji některých lékárnách jen zbytky. Dál možná na netu či v bylinných lékárnách, ale o mnoho dražší. 1 tbl. Mumia užívat dopoledne ob jeden den - je to dost silné!
Trochu máš také oslabené LEDVINY, odpoledne vypij šálek ledvinového čaje - můžeš ho i trochu přisladit, pokud Ti bylinné čaje nechutnají.
MOC máš oslabené tenké střevo, které je spolupodílníkem na tvorbě hormonů a Tobě CHYBÍ PŘÍRODNÍ ŽENSKÉ HORMONY - volně prodejné v lékárnách, ale krabička u nás od 160 do 300 Kč. Rozhodně je ale užívej, jinak Ti bude stále zle - zpočátku denně 1 tabletu, pak hl. v období menzes.
Trochu máš oslabenou i ŠTÍTNOU ŽLÁZU - 1-2x týdně užívat přírodní jód KELP od Walmarku, jíst ryby.

Psychika - karta 7 holí /palic v překladu/
- nemáš ráda změny
- bojuješ za něco, jen když už Tě někdo naštve, když Tě vyprovokuje k činnosti, jinak jsi pasivní hl. v tom - věřit si, obhájit se atd.
- uvědom si, že co pro sebe uděláš, jen to se Ti zúročí - nebuď líná si koupit na netu nějakou knížku "Jak se změnit" a vědomě na sobě pracovat. Na Slovensku budou také duchovní knihkupectví - i na netu, tak je navštiv a co Tě osloví, si kup a přečti - bez získávání vědění o životě se Ti v životě nic nezmění k lepšímu.

Zeptej se sebe: Jaký vliv má na mě pozitivní změna a úspěch? Pokud alespoň trochu ano, tak se neboj JÍT DO ZMĚN ŽIVOTA.

Já jsem se také bála plno věcí změnit, že co bude, až to změním, když teď jsem byla relativně v bezpečí. Houby - člověk potřebuje změnu, a pokud to neudělá, tak ho život DUSÍ - viz. záchvat PP

Hodně sil - M.

Miss (So, 14. 7. 2007 - 00:07)

Miša- ja som trafena vsak to si mi už pisala..mala by som s auž konecne vyspat, lebo osporstievam :))a odkedy mas prosim Ta tie blbe stavy? ako to zvladas pri detoch? Miška o tom vie?

Miss (So, 14. 7. 2007 - 00:07)

Míša- no presne, ale dnes som sa totalne skoro "stratila" ale to mam z nevyspatosti chodim neskoro spavat a rano malý vstava o 5tej a nechce spat a ja už som vycerpana..potrebujem volno :))kolko mas rokov?

Dana (Pá, 13. 7. 2007 - 22:07)

Hlásím, že jsem tady.

Jitko B., určitě jeď, přijdeš do jiného prostředí, možná že se i s někým seznámíš, nakonec budeš třeba ráda, že jsi jela. Prostě si těch pár dní užij.

Miss (Pá, 13. 7. 2007 - 21:07)

Martinka- dik, Ty mavas tiež casto panicke zachvaty?

Dita- no dnes som myslela ze mi amen, isla som nakupit nejake veci musela som..bolo to obchodne :)) a fakt som myslela e to neprezijem tak silne som to už dllhhhhooo nemala busenie, mdloby, a taka deralizacia ze som myslela že o chvilu zabudnem kto som, okrem toho chodim denne snad 50 x curat a neviem z coho to je som uplne dehydrovana...ci je to zo stresu, alebo co...kurna..AD AD..daj mi take po ktorých budem spat a budem ich brat :))

Dituša (Pá, 13. 7. 2007 - 20:07)

Jsem sem ale nějak dlouho cestovala,ale už vás našla a zakufrovala.

Néé,našla,:)ale byla venku a pak večerní kolotoč a nebyl čas.

Lily-o víkendu a vstávat,můj muž?haháááááááá..ještě většinou nadává,že děláme kravál,at zavřem a necháme ho spát.Jojo,nejsou všichni mužský zrovna né sobečtí...hlavně že on to mě říkává.To se musím za břicho popadat.Jen když je dlouho a často dusno na toto téma,tak si třeba dá někdy říct,ale co mě to stojí námahy.Když už jde s holkama,jsou většinou za chvíli zpátky,takže to bych si moc nepospala.
Tož tak na vysvětlenou.Jo,AD beru na agoru a případnou PP.Ale jak je delší dobu nějaká nepohoda,stres,ani ten jeden prášek moc nestačí,i když je mi stokrát líp a mám prdlajs příznaky proti tomu,co bylo léta před lety:-))).

Miss-tebe to jen tak nepřejde,nečekej ,až se umoříš těmi věčným stavy!K tomu ta nepohoda s tchány... Potřebuješ být čilá už kvůli sobě i ostatním blízkým,hlavně Samkovi.Rady typu "nevšímat si, nemyslet na to,nebabrat se v tom a nepozorovat se..." jsou sice hezký,ale na prd! Jak je člověku věčně zle,není to přeci normální a hlavně k žití.Jsi krásná a mladá , máš rodinu,hezkýho chlapa,abys později nelitovala,kdyby ti vyčítal zpětně,že pořád poslouchal tvé nářky...ted je třeba hodnej a pomáhá ti,ale nikdy nevíš,kdy to vše může být použito proti tobě.To myslím samozřejmě jen dobře a ze zkušeností.Jak vidíš,trvá ti to už dlouho a stavy se střídají,to samo nepřejde,ani léčitelčina rada není k ničemu.To ti jako pomohla jen tou ústní "radou",jo?haha...

Ahoj Jiřko,tak dcera se má k světu:-)to je fajn.

Jano,jak radí Pajka,zkus to tak,ted podruhé jsem s AD začínala po čtvrtkách tyden,pak další zvedla až na jedné tabletě jsem zůstala.S anxyolitiky to taky můžeš tak udělat.Taky nejsem příznivcem moc prášků,ale jsou situace,kdy je jich zapotřebí.

Pajka (Pá, 13. 7. 2007 - 19:07)

Ani já vás nepotěším, už mám zase pms, takže se sice i zasměju, ale i pnutí a sebelítost, tak se jdu přeladit a nemyslet na sebe.

Lily, Ty mě přeceňuješ. Nedokázala jsem v životě nic mimořádného ani nijak extra jsem netrpěla nebo si to odmítla připustit. Nevěděla jsem 30 let nic o žádné PP, až posledních 10 let vím, že je a co se pod tím názvem skrývá... Děti si většinu na svět přinesou už geneticky zakódovanou a výchova jen koriguje, jemně, nikoho zásadně nepředělá. Že se mě PP drží jako klíště? No, asi jsem pro ni příjemná hostitelka, ale stále častěji používám repelenty, tedy vytrvale ji odpuzuju, snad si jednou dá říct a vypadne, aspoň na dovolenou, ale ne moji :).

Jano, neboj se vzít si ten lék, ale poprvé jenom 1/4 nebo 1/2 tablety. Dělám to tak téměř s každým lékem a případné vedlejší nepříjemné účinky jsou jen mírné. Když nesedne, nebudeš ho brát, když se Ti uleví, bude ti nějakou dobu pomáhat dostat se z problémů....

Všechny vás zdravím, jsem nějak bez energie, tak ani na vše neraguju, ale četla jsem...

Reklama

Přidat komentář