Reklama

Tramal

Návštěvník (Pá, 30. 8. 2019 - 17:08)

Nevinně? Žaloba na lékařku!? Což jsme v Americe!? Což je pán nesvéprávný a neumí si sám dohledat informace a zhodnotit rizika!?

Návštěvník (Pá, 30. 8. 2019 - 17:08)

Nevinně? Žaloba na lékařku!? Což jsme v Americe!? Což je pán nesvéprávný a neumí si sám dohledat informace a zhodnotit rizika!?

Návštěvník (Út, 10. 9. 2002 - 22:09)

Ahoj Petro a Aleno, díky za vaše reakce na můj "tramalový" podnět. Trochu rozepíšu svůj případ:moje závislost začala cca před třemi roky (!!!), kdy mi byl po úrazu předepsán Tramal na bolest. Začal jsem ho tedy brát dle předpisu. Po čase (asi 2-3 měsíce) jsem s ním přestal , protože nejhorší bolesti pominuly. Jenže se najednou vyskytly jakési jiné, těžko definovatelné pocity vnitřního pnutí v již zahojené ruce (to byl ten úraz). Zkusil jsem jiné, běžné léky, které si člověk bere obvykle na bolest a nějak nic nepomáhalo. Nemohl jsem spát, ale jinak bylo vše OK. Tenkrát jsem ještě netušil (svatá prostoto!), že to byly první abstinenční příznaky. Proto jsem se upřímně podivil, když jsem sahl jen tak po Tramalu a ono ejhle,nepříjemné pocity byly pryč. Pokračoval jsem tedy s užíváním dál-asi rok. Dávkování se zpočátku moc nelišilo od předepsaného, užíval jsem ho večer, už preventivně, abych mohl usnout.Ve snu by mě nenapadla možnost vzniku nějaké závislosti, ale protože mi bylo vcelku jasné, že každé dlouhodobé užívání něčeho má i své vedlejší negativní účinky, snažil jsem se to konzultovat s obvodní lékařkou, která mi tramal psala. Ovšem bez nějakého výsledku.Po roce, konkrétně na Silvestra jsem si řekl

Návštěvník (Po, 2. 9. 2002 - 16:09)

Ahoj Pavle, naštěstí na Tramalu nejsem závislá, ale musím přiznat, že jsem k tomu měla velmi blízko. Začala jsem si ho brát před státnicema na vysoké. Doporučila mi ho kamarádka jako stoprocentní "oblbovák", po kterém zaručeně usnu. Když jsem si ho "cucla" poprvé, tak jsem byla unešena. Nádherný pocit jakoby beztíže, příjemné uvolnění, stav jakéhosi polospánku ... no pohádka pro mé pochodující nervy. Pak jsem si ho takhle "ordinovala" ještě skoro tři měsíce po státnicích - dokud jsem si neuvědomila, že něco je špatně. Zbavit se "závistlosti" nebo lépe možnosti bezpracného uvolnění se bylo docela těžké, ale povedlo se. Pravda, i teď mám jednou za čas sto chutí jít k doktorovi a nechat si tyhle zázračné kapky předepsat a znovu si to vyzkoušet. Zatím jsem to ale neudělala. Nevím jak z toho, ale budu ti držet palce - pokud jsi si vědom problému, tak jsi na nejlepší cestě najít řešení.

Návštěvník (So, 31. 8. 2002 - 16:08)

Ahoj,já sice nejsem přesně to,co hledáš (nejsem závislá na Tramalu),ale absolutně Tě chápu, protože jsem ho jeden čas brala (dostala jsem ho po operaci proti bolesti) a je to hodně silný lék a jeho účinky jsou neuvěřitelné. Bylo mi po něm tak lehko, nic mě nebolelo - naprosto NIC, nejen ta operovaná partie, ale i všechny ostatní problematický místa, záda, koleno, krční páteř (člověk si s úžasem uvědomí,co všechno ho normálně bolí) a byla jsem taková krásně ospalá a jak ve vatě. Naštěstí už nebyl důvod aby mi ho doktor předepsal další balení,protože mám pocit, že bych v tom teď lítala tak jako Ty. Mám totiž taky sklony být závislá na uklidňujících prostředcích (např.Lexaurin). Myslím že cestou je asi se nějak celkově zklidnit jiným způsobem, aspoň já mám největší potřebu něco brát když jsem ve stresu, nešťastná a vyčerpaná.

Návštěvník (Čt, 22. 8. 2002 - 21:08)

Jsem zavisly na Tramalu a hledam lidi se stejnym problemem k vymene zkusenosti jak problem zvladnout.

Default User Image
NOEXIST (Ne, 3. 9. 2023 - 14:09)

Ahoj bol som zavisly na tramale 13 rokov, velka flasa 96ml mi vydrzala na 5 dni cize max vysoke davky, kupoval som ho z rôznych zdrojov.... No mal som aj este mam velke depresie. Navstevujem aj psychiatricku. Vysadil som ho zo dna na den. Mam stalu pracu ta mi pomohla, dalej vela vela hudby, co sa tyka abstinencnych priznakov, tie boli strasnee velmi, zima teplo, teplo zima, krce v nohách, spanok nespanok, silny craving (zohnat si hned dalsiu davku) neustale myslenie na tramal aby som si dal davku no uz nemam odkial... Aj to ma prinutilo skoncit zo dna na den... (nedoporučujem) najlepšie je znizovanie davky postupne ale u mna to bolo taak ze cim viac som ho mal tym viac som si ho daval.... 1000 kvapiek denne ( jedno stlacenie pumpy su 4 kvapky) cize masaker.... Som 5. Den bez neho a je to ovela lepsie ale presiel som si peklom.... Zaklad je stale niečo robit a nemysliet na to.... No psychicka závislosť je najhorsia, stale na neho myslim a pravdepodobne keby mi niekto ponukol teraz tak by som si ho dal... Narusena psychika velmi..... Ale. Zatial sa drzim no.... Radim fakt postupne znižovať dávky.... Nie je to prvýkrát co som s nim skoncil takze viem co hovorím..... 

 

Default User Image
.. (St, 30. 8. 2023 - 11:08)

Čau už nemám kde seženu ? Máš e-mail 

Default User Image
Nic (Ne, 3. 9. 2023 - 09:09)

Prodam tramal 100 mg.. [email protected] 

Ivana (Pá, 17. 4. 2020 - 15:04)

Ahoj já sem přesně to co hledáš užívám ho už 15let a v hodně vysokých dávkách zatím funguji úplně normálně a nikdo na mě nic nepoznal i do práce chodím už jsem byla i několikrát na léčení ale nepomohlo to chci přestat ale nevím jak upřímně neumím si bez toho život představit Ivana 34let

Reklama

Přidat komentář