Reklama

Feťák=slabá vůle

Přemysl (Ne, 29. 3. 2009 - 14:03)

to Lea:
Vůbec mě nepřekvapuje, že máte dceru feťačku, protože podobně jako Vy se tady vyjadřuje většina lidí, kteří mají nějakého feťáka v rodině. To jak se zachováte k Vaší dceři je pouze a jenom Vaše věc, každopádně i u Vás mám pocit, že jablko nepadlo daleko od stromu.
Také by mě zajímalo, čemu říkáte nepatrná částka. To je sice velmi relativní pojem, ale já jsem nedávno četl v jedněch novinách článek o tom, kolik nás narkomani stojí a co všechno mají zadarmo ve srovnání s obyčejnými slušnými lidmi - přesnou částku si už nepamatuji, ale rozhodně jsem neměl pocit, že by se jednalo o nějakou malou nezanedbatelnou částku.
Co se týče toho, kde by se daly použít peníze, které jdou na feťáky, našla by se řada příkladů. Já například jsem alergik a astmatik a mohu Vám říci, že za léky musím doplácet nemalé částky. Jako další příklad mohu uvést lidi, kteří mají cukrovku a musejí si píchat inzulín - ti také musejí za injekční jehly doplácet nemalé částky, zatímco feťáci je mají zdarma. Obecně se dá říci, že kdyby situace v našem zdravotnictví byla tak růžová, nemuseli bychom si připlácet za takové věci jako je návštěva lékaře, návštěva pohotovosti, pobyt v nemocnici nebo každá položka na receptu na léky.
A nejdená se jenom o jiné nemocné, na které by se daly použít peníze, které jdou na narkomany. Neustále se mluví o finanční krizi a o tom, kolik lidí se v jejím důsledku dostává do tíživé finanční situace. A místo toho, aby se stát snažil udělat vše proto, aby pomohl např. sklářům, kteří po letech přišli o práci a těžko hledají pracovní uplatnění, nebo aby udělal vše proto, aby někteří lidé nemuseli pracovat pouze 4 dny v týdnu a spokojit se s nižší mzdou, raději pomáhá líným prasatům, kteří v životě neudělali za korunu práce, za to kde jsou si mohou sami, jenom se flákají a odčerpávají ekonomické zdroje.

Přemysl (Ne, 29. 3. 2009 - 13:03)

to ananym:
Z Tvého příspěvku mám pocit, že budeš nejspíš mentálně retardovanej, když se ani neumíš podepsat a píšeš to, co píšeš. Já toho vím víc než ty si myslíš a rozhodně se na diskuzi neflákám za peníze svého chlebodárce - asi Ti nic neříká to, že taky člověk může mít dovolenou a psát z domova, protože jsi nejspíš nikdy nepracovat a jenom si v nějaký léčebně válel svoji línou feťáckou prdel za moje peníze.

Labreta (Ne, 29. 3. 2009 - 13:03)

asi ano...nejsem si jistá

emma (Ne, 29. 3. 2009 - 12:03)

Káčko je pod Sananimem myslím,že?

Labreta (Ne, 29. 3. 2009 - 11:03)

ad emma: Asi ano..v něčem si jede svou, ale já jsem ráda, že otevřel svou mysl i jiným problémům. Protože problém republiky nejsou zdaleka feťáci-když se to má týkat peněz.
Káčko snad ještě funguje. Sananim také. A pak asi drop-in..pokud dobře vím.

emma (Pá, 27. 3. 2009 - 16:03)

Asi ano Labreto,ale to je docela fuk.
Jinak k tomu financování:např.Káčko,jestli ještě existuje,také nebylo financováno z peněz poplatníků a vím o dalších.Ale nemyslím,že by mělo smysl to vysvětlovat.Přemysl tohle stejně nechce slyšet.Jede si svou bez toho,aby si o problematice něco zjistil.Alespon zrnko.

Labreta (Pá, 27. 3. 2009 - 16:03)

ad emma: To o té piče bylo spíš na mně, ne?...nevím tedy. Ale nebrala bych to osobně. Jen ubožáci a puberťáci se neumějí ovládnout ve sprostých výrazech.

Labreta (Pá, 27. 3. 2009 - 16:03)

ad Přemysl:Jsem ráda, že se mnou souhlasíte v několika bodech o kterých jsem se zmínila.

Možná jste mohl dříve upřesnit svou vizi o vyhození svého dítěte-narkomana na ulici. To co píšete o krádežích a rozprodávání majetku, který je majetkem rodičů naprosto chápu a i souhlasím s tím, že pak není jiná možnost(pokud jsme se aspoň jednou pokusili dítěti pomoci)než ho vyhodit, aby si nabil pusu. Já sama bych si nikdy ale neodpustila, kdybych se svému dítěti-závislému nesnažila opakovaně pomoci a podat pomocnou ruku..ale jako zloděje bych ho doma dlouho netrpěla.
Z Vašich předchozích příspěvků mi přišlo, že vyhození dítěte z domu za narkomanii se vztahuje k problému jen závislosti-ne věcí s tím spojených. Př. Zjistíte, že je Vaše dítě závislé a okamžitě ho nemilosrdně vyhodíte..O tom tu celá debata totiž je.
Na feťáky se zase tolik financí nevynakládá a vím určitě o jednom centru, které sponzoruje Brusel a ne český stát ;)opravdu informace, které si čas od času přečteme v médiích jsou mnohdy dosti zkreslené nebo neříkající vše.
Z toho plyne, že je spousta věcí na které stát vynakládá peníze-v mnoha případech jsou to pouze vyhozené peníze. Ale závislost může postihnout kohokoli. Ať se Vám to líbí nebo ne-nesouvisí to s rozumem..mnohdy to má kořeny hluboko v dětství..a také v nudě mladistvých, kteří ještě nad budoucností nedokáží tak přemýšlet jako třeba Vy nebo já.
Ještě k tomu fast foodu, já to řešila tím, že sjem si do práce nosila své svačiny-možná je to pro někoho "sockovské"ale jinak nezabráníme tomu, abychom se nestravovali zdravě-v práci jsme měli na jídlo pauzu 20minut..ale také jsem se nevyhnula kupování jídla, když se ráno nestíhalo..ale stále si myslím, že se dá zdravě jíst i když máte jen 30minut pauzy na jídlo..nebo to alespoň kompenzovat jídelníčkem mimo práci. Přeci jedno nezdravé jídlo denně z Vás obézní masuneudělá ;)

Návštěvník (Čt, 26. 3. 2009 - 12:03)

Jo jasně,nějakej analytik z banky(pozor hodně dobře placenej:-))),bude lézt na takovýhle diskuse.Ty maj úplně jiný starosti a ne se z nudy poflakovat na přiblblejch diskusích o smažkách.

Návštěvník (Čt, 26. 3. 2009 - 12:03)

Co se tady oháníš penězma??Ty sám se tu Přemysle, za peníze svého chlebodárce flákáš na diskusích a hovno děláš.A je opravdu hrozný,jak se tu ponižuješ.když se pouštím do diskuse,tak si o tom aspon něco zjistím ne?ty se tady ztrapnuješ,protože o tomhle víš úplný kulový a děláš tady ze sebe debila.Teda ne,Ty jsi debil a děláš ze sebe ještě navíc šaška.

Lea (Čt, 26. 3. 2009 - 12:03)

Já mám dceru závislou na heroinu.Proto se mám na ni vykašlat?Jsem máma a tak budu bojovat s ní,dokud ty síly budu mít.
Přemysle,Vy vůbec nemáte ponětí,jak funguje finanční systém dotující léčebny,komunity a podobná zařízení.Já v tomto pracuji a mám velmi slušný přehled o tom,jaké peníze jdou právě na ně.Je to velmi nepatrná částka.
Skutečně nejvíc peněz jde na kardiovaskulární choroby z obezity a kouření.Tedy co se zdravotnictví týče.Kromě toho-závislost na drogách je také nemoc,mající svá čísla diagnoz-zrovna heroin:F11.2.A zabývá se jim obor zvaný adiktologie,což Vám evidentně vůbec nic neříká.
Vyhrabat se z drog vyžaduje neuvěřitelně silnou vůli a je to běh na celý život.
Když máte tak skvělý přehled o tom,jak se tady kašle na nemocné,můžete mi říci na jaké nemocné se peněz nedostává?Resp,kteří nemocní přicházejí o léčbu díky tomu,že jim berou peníze "fetáci"?Ráda bych si doplnila informace,když Vy máte takový přehled.

Aha (Čt, 26. 3. 2009 - 12:03)

Tak z toho jasně vyplývá,že Přemysl je tlustý jako čuně:-))Proto ta tolerance.

emma (Čt, 26. 3. 2009 - 11:03)

25. 3. 2009 17:42:32,
Ty PIčo vypatlana takovy lidí tu nemají co dělat jenom na vás,platíme daně ty krávo ,,,chcípně te
Toto,je podle Vás názor?:-)))))))
Ano,přesně hoden Vaší úrovně-skoro bych se vsadila,že jste to psal Vy.Odpovídá Vaší inteligenci a úrovni vzdělání:-)

Tady nejde o Váš názor Přemysle.Vy totiž žádný nemáte,protože nemáte ani základní informace o této problematice.
Dále:kdo se zachoval jako hulvát?Jak Vy tady prezentujete svoje názory?!
Ze píšete někomu,kdo má jiný názor,že ho matka porodila v tramvaji a že doufáte,že on sám nemá děti??
Tomu říkáte názor?Tomu říkáte diskuse?
Vy nejste schopen diskuse.Ani nevíte co to slovo znamená.
Vy jste prostě hlupák,na kterého byly skutečně vynaložené peníze na studium škoda,protože to z Vás chytrého člověka neudělalo.Navíc neumíte své nervy udržet na uzdě a snižujete se k ubohým urážkám.Toto je na vaši adresu můj poslední přípěvek.

Přemysl (Čt, 26. 3. 2009 - 11:03)

to emma: To co považujete za výlev je naprostá pravda. Pokud považujete za idiota někoho jen proto, že má na nějakou problematiku jiný názor než Vy, pak se nedivte, že Vám Váš výlev někdo oplatí stejnou mincí. Ještě mě napadá jedna věc, kterou by se dalo zdůvodnit Vaše chování - že Vás Vaše matka dělala s Mirkem Topolánkem, protože to je úplně stejný hulvát.

to Labreta: Není pravda, že mi nevadí, že se vynakládají obrovské částky na takové věci jako jsou platy poslanců a podobně. To mi naopak velice vadí, ale bohužel jako řadový občan s tím nemohu udělat nic víc než to, co jsem udělal v minulosti, tj. nevolit ty, kteří jsou momentálně u moci. A mohu uvést několik dalších příkladů, které mi vadí kromě tohoto a toho, co jsem již napsal o narkomanech. Například:
1. stát se obrovsky zadlužil a doplácejí na to daňoví poplatníci.
2. stále se mluví o tom, jak na nic nejsou peníze, ale půjčit bezúročně několik miliard Lotyšsku nebyl žádný problém.
3. spoustu peněz nás stojí také provoz ministerstva pro lidská práva, které je zde jen proto, aby podporovalo špatnosti jedné vyvolené národnostní menšiny - nedávná jeho ministryně je toho zářným důkazem.
4. Mnoho peněz nás stojí také kriminálníci, kteří si jenom válejí své líné zadky, pracovat nemusí, vše mají zadarmo a my na ně doplácíme.

Přitom na lidi, kteří celý život poctivě pracovali, nyní přišli o práci a pomoc by si tudíž zasloužili, všichni kašlou a věnují se jiným mnohem méně důležitým a podstatným věcem.

A jistě by se našlo dalších mnoho příkladů, z čehož mi vychází, že jedinou nadějí do budoucna je dělnická strana a její předseda Tomáš Vandas, který se nebojí říkat pravdu a poukazovat na problémy v tomto státě.

Ale abych se vrátil k dalším věcem ve Vašem příspěvku:
Pokud někdo vyhodí své dítě narkomana z domu, není to proto, že by rodiče měly špatný vztah ke svým dětem. Ono když začnou rodičům krást drahé věci a často i věci, ke kterým mají nějaký osobní vztah, např. je to památka na někoho, kdo již nežije a koho milovali, a to vše jen proto, aby získali peníze na drogy, tak to není nic příjemného.
A co se týče těch tlustých lidí, je pravda, že někteří jsou tlustí proto, že se stravují v různým fast foodech. Jenže vzhledem k tomu, jaké buzerace v některých zaměstnáních existují a že se bedlivě kontroluje, zda zaměstnanec nebyl na obědě déle než půl hodiny, není často jiná možnost než se stravovat ve fast foodech, protože pokud byste se šla naobědvat někam do restaurace, zabere Vám to tak hodinu času.

Wewe (Čt, 26. 3. 2009 - 02:03)

pak kdo je horší...

emma (St, 25. 3. 2009 - 17:03)

Taky dobrej výlev:-))Skoro lepší než Přemysl:-)

Návštěvník (St, 25. 3. 2009 - 17:03)

Ty PIčo vypatlana takovy lidí tu nemají co dělat jenom na vás,platíme daně ty krávo ,,,chcípně te

emma (St, 25. 3. 2009 - 17:03)

Přemysle,na takového idiota jako ty,škoda plýtvat slovy:-))

Labreta (St, 25. 3. 2009 - 16:03)

ad Přemysl: Pokud by jste měl děti, předpokládám, že by v takovém případě dostalo Vaše ego a Vaše názory na tuto problematiku pořádně na frak. Dokud nebudete mít vlastní děti nepochopíte nejspíš nic-ani to, že není jednoduché vyhodit jakkoli provinilé dítě na ulici. Děje se to-v rodinách kde rodiče ke svým dětem nemají žádný vztah.
Co se týče Emmy a obézních lidí naprosto souhlasím. Zdaleka ne všichni mají k obezitě dědičné předpokklady. Spousta lidí se živí velmi nezdravými fast foody a jídly na stojáka smažené na přepáleném oleji..z těch jsou zachvíli pěkní cvalíci, takže opravdu nadále tvrdíte, že to není jejich vina? Nemluvě jak již bylo řečeno o někom, kdo nerespektuje silniční pravidla a ještě jezdí vyšší rychlostí než by měl-ten když způsobí havárii je jen chudák, protože je na vozíku, ale vina je to čí podle vás?..
Že feťáci nikdy na daně nevydělali ani korunu není pravda, to je bohužel jen Váš zkreslený názor. Spousta závislých(nemluvím o těch, kteří se válejí na hl.nádraží a okrádají ostatní)má běžný režim, platí si bydlení, chodí do práce a odvádí daně. Zdá se mi to nebo žijete z knížek pohádkových hrdinů těchto příběhů? Na závislé se zdaleka nevynakládá tolik peněz jako na jiné věci...jsem udivena, když jste tak na penízky, že Vám nevadí platit z daní poslancům nehorázné platy za to že nic nedělají.
Váš názor Vám nikdo nebere, ale veřejným prezentováním o zabíjení závislých(ať už jakkoli)se snižujete na ještě horší úroveň než oni sami. Co myslíte, je horší feťák nebo masový vrah? Ano..zabijte pár feťáků a já pak budu veřejně psát jaký jste hrozný, protože na Vás musím platit peníze z daní, které by se daly použít jinde(kde třeba? Pomoci vykrmeným cvalíkům k trvalému snížení váhy?)
Přeji hezký den,Veronika

Fetak, slaba vu (Čt, 12. 3. 2009 - 05:03)

Tak zaprvy, drogova zavislost nevznika pres noc. Slabou vuli ma ten, kdo v necem jede delsi dobu, tam uz je rozvinuta psychicka, fyzicka (nebo obe najednou) zavislost.Clovek je ve vleku shaneni svoji drogy. ALE. Ten kdo s drogami zacina, experimentuje, to vetsinou nedela ze "slabe vule" ale casto z nudy, snahy zapadnout, zvedavosti atd.

Reklama

Přidat komentář