Reklama

Feťák=slabá vůle

Návštěvník (St, 25. 2. 2009 - 15:02)

Jasně všechny postřílíme.
Taky řešení.
Bude nás tu míň

mamina (St, 25. 2. 2009 - 15:02)

Přemysle,
tak přemýšlím, kdyby do toho spadlo Vaše dítě, (a že se to stává i ve slušných rodinách, které neoplývají bohatstvím)
jestli byste ho zlikvidoval ?????????? Jste normální ?
Zlikvidovat se můžeme snažit (společnost) tak akorát drogy a ne hloupé puberťáky, kteří .....................
Zdravím. Mimochodem "postižená" matka - vysokoškolačka z učitelské rodiny.

Přemysl (Út, 10. 2. 2009 - 09:02)

Plně souhlasím s tím, co zde psala slečna Harriet. Jsem rád, že ještě existují lidé, kteří mají na narkomany stejný názor jako já. Mně rovněž vadí, že otravují život normálním slušným lidem a s chutí bych je všechny vzal a postřílel. Bohužel je problém v tom, že v naší společnosti převládají lidé, kteří je ještě podporují a zastávají se jich nad těmi, kteří je odsuzují. Myslím si, že spousta feťáků jsou nikoliv lidé, kteří mají nějaké problémy, nýbrž naopak lidé pocházející z velmi bohatých rodin, kteří nevědí, co s penězi, a jen tak z nudy prostě zkusí drogu - viz. například syn bývalého poslance a senátora Žantovského. Dále se mi nelíbí, že se na narkomany vynakládá obrovské množství peněz, které by se daly jinde využít k mnohem přínosnějším účelům a že narkomani přestože nic nedělají a jenom se flákají, mají zadarmo řadu věci, za které slušní pracující lidé musejí platit - například konzultace s odborníky nebo očkování proti žloutence. Bohužel když jsem svůj názor řekl před některými lidmi, např. před spolužáky ve škole nebo před kolegy v zaměstnání, byl jsem za něj odsouzen a označen za špatného člověka. I přesto si ale stojím za svým názorem, že nejlepší by bylo všechny narkomany zlikvidovat.
Ještě dodatek pro ty, kteří by mě chtěli označit za hlupáka: Jsem člověk s vysokoškolským vzděláním matematického zaměření a pracuji v bankovnictví na poměrně dobře placené pozici ve srovnání s většinou české populace.

Návštěvník (Po, 9. 2. 2009 - 17:02)

Taky koukám,ale oni dost povolili.Za nás nesměly být ani mobily(no pravda,byly tehdy v plenkách:-))
Ale na telefon s kartou jsme museli při ranní komunitě žádat a rozhodně nešlo volat každej den a taky pokud si pamatuju člověk nesměl mít za ten tejden ještě chycenýho boda.Si pamatuju jak jsme hypnotizovali hodiny,aby byla na pracovce aspon ta kouřová:-)))))

Labreta (Po, 9. 2. 2009 - 16:02)

anonymni:ještě mi řekni...jak k tomu přijde, že je v léčebně počítač? Přístupný pacientům navíc? Já na to koukám jako blázen sice je to už sedm let...ale tohle neexistovalo. Ani v bohnicích ani v komunitě. Důležitý byl režim dne, který zahrnoval hlavně manuální a pohybové aktivity, rozhodně si nedokážu představit, že bychom někde měli přístup k pc. Nebo jsi v ambulantní léčbě? Prostě mi napiš něco o tom kde jsi :)

Petr (Po, 9. 2. 2009 - 09:02)

není to dobře:protože když bereš nekvalitní heroin,musíš si aplikovat mnohokrát denně a nacpeš do sebe mnohem víc sraček(kromě heroinu).jsem x let čistý-a jak říká anonym výše.Nám stačily max dva gramy.Když dnes slyším jak berou 5-8g je to k smíchu.To ani odborná literatura nepřipouští.
U každého léku i drogy existuje jisté množství,které na svoji váhu může člověk zkonzumovat.

Návštěvník (Po, 9. 2. 2009 - 09:02)

anonyme:ty toho o heroinu moc nevíš vid?resp.nic.

anonymni (Po, 9. 2. 2009 - 09:02)

Labreta - jistou nenávist bych v sobě měla, ale není to tak jednoduché... nevím k čemu to přirovnat - např. k alkoholu - začneš ho nesnášet, protože už ti nadělal spoustu problémů... Ale když jsi v tý léčebně a představíš si, jak si dáváš skleničku, ještě tě může přepadnout chuť že... a proto tam jsem, abych to zvládla úplně.. jinak moc díky, ... problém je, že většinu lidí tady sem přinutili jít rodiče, takže se tu nikkdo s nikým nebaví, nespolupracuje... je tu hrozná nuda, jen ten počítač.. a to je podle mě ta chyba - když se tu lidi nudí, tak potom neustále přemýšlej o svojí droze a moc jim to nepomáhá...
8. 2. 2009 17:40:51, - ty tu píšeš stylem.. oni řikaj že berou tolik a tolik.. píšeš stylem jakoby to byla nějaká frajeřina!! nebudu se tu o nikom bavit, ale pouze podotknu - pokud Terka brala opravdu jen 5pro, tak by to snad mělo být dobře, ne??

Návštěvník (Ne, 8. 2. 2009 - 17:02)

No mohla by si najednout dát gram.5ti procentního heroinu.Dnes berou g,ale je to taková sr....,že tam skoro žádnej není,tak si myslí,že berou tolik.Jako třeba Pergnerová:-)),která hlásala že bere 8g.
Velmi vtipné-z toho se smíchy složil i primář léčebny.Při této váze by byla max na 1,5g denně.Je to už spousta let,ale za nás byli 70ti kg kluci na dvou gramech -a pěkně zmaštěný.

Návštěvník (Ne, 8. 2. 2009 - 17:02)

vendy ŠOUSTEJ DÁL,jelikož kebych mel píču,su milionár.

Návštěvník (Ne, 8. 2. 2009 - 17:02)

vendy ŠOUSTEJ DÁL,jelikož kebych mel píču,su milionár.

Labreta (Ne, 8. 2. 2009 - 15:02)

jestli je anonymní Vendy pravda co píšeš, tak Ti opravdu palce držím. Jen mě zaráží jedna věc...pokud jsi v léčbě a píšeš, že by sis dala aspoň gram..za jedno je gram na jedno šlehnutí až moc a za druhé s tímhle přístupem daleko nedojdeš. Pokud jsi v léčbě a už teď se klepeš,protože by sis dala, ale nemůžeš, jaké to bude, až v léčbě nebudeš? Člověk musí opravdu chtít se z toho vyhrabat. Úplně nejlíp si uvědomit, že mu vlastně ten stav nic nedává..ale to nejde na nějakou radu nebo poručení, vím. V ideálním případě začít drogu(y)nenávidět a to je to nejlepší, co se pro závislého může stát, ale bohužel je to o tom, že k tomu buď člověk sám dojde nebo nedojde. Myslím, že zrovna tohle bys měla vědět, proto to píšu...musíš sama chtít..opravdu chtít. Léčebna i léčba jsou absolutně k ničemu, když člověk přese všechno cítí a ví, že by si chtěl dát. Co bude až opustíš léčebnu? Mě se to stalo...samozřejmě, když jsi v léčbě, chtěla by jsi, ale nemůžeš, protože jsi zavřená...ale jakmile opustíš zdi léčebny začne kolotoč se shánením...jen chtít.

anonymni (Ne, 8. 2. 2009 - 14:02)

Dobrý den, jmenuju se Vendy a je mi 16 let. Čirou náhodou jsem narazila na tyto stránky a ráda bych se s vámi podělila o mlj příběh. Pocházím z poměrně bohaté rodiny, kde bylo vždy vše v pořádku a perfektní. Dvě milující babičky, táta podnikatel a milovaná maminka. Měli mě jistě moc rádi, jenže táta nikdy nebyl doma, a mámě záleželo jenom na tom kolik jí táta přinese, a byla věčně pryč. Když ne v solárku, na pedikůře nebo masážích, tak s nějakým ze svých nesčetných přítelů, o kterých jsem musela dělat, že o nich nevím. Ostatní lidi ze školy a tak se se mnou moc nebavili, záviděli a mysleli že jsem namyšlená. Do 5. třídy všechno probíhalo tak, jak by mělo. Pak mě jednou napadlo, že už nebudu sama doma, a prostě se půjdu někam projít. ( to mi bylo tak 12 ) brouzdala jsem p městě, nakupovala, atd. - moje kapesné bylo opravdu štědré... takhle to šlo chvíli, když jsem poznala Petra. bylo to krátce před mými 13 narozkami... Byl naprosto skvělý, jenže neměl kde bydlet - byl různěp o kámoších a tak. Tou dobou už jsem pochopila. proč jsem jiná než ostatní, a dost mi to vadilo . Tak mu říkám, jak to dělá že je tak v pohodě a on jestli to chci zkusit... Tehdy jsem si poprvé dala travku. Naši každou chvíli někam odjížděli, mě už si absolutně nevšímali. Tak jsem sjížděla trávu, spala s Petrem... a to mi bylo 13!! Naši dělali, že mě neznají, abych jim nezkazila pověst- nic mi neřekli, ani když jsem po 14 dnech přišla domů.... nic. Tak jsem vzala svý nejdůležitější věci a šla jsem. S Petrem jsem spávala po kámoších. Naši mi už ale pochopitelně nedávali peníze, a tak jsem postupně rozprodávala všechno, co jsem měla. Pak jsme chodili k našim na drobný krádeže.... A pak už nám tráva nestačila... Začali jsme s perníkem... Jednou jsem se probudila a Petr byl pryč. Nechal místo sebe jen lístek s adresou. Šla jsem tam. Tam jsem poznala Maria - napůl roma, napůl rusa. a sním už to jelo - tráva, pervitin, heroin... tehdy mi bylo 14, a abysme s Marim měli na drogy, chodila jsem šlapat. Jemu to bylo jedno, byl pořád v rauši---- a tak to jelo - alkohol, cigarety, sex, haš, kalo, matro........ Jednou tam vtrhla sociálka, a rozjelo se vyšetřování... naši se mě zřekli, a tak me dali do dětskýho domova... oslavila jsem tam 15. Pak jsem se rozhodla, že tohle už dál nechci... a vyhledala jsem léčebnu, naslepo se tam rozjela. Teď chodím prvním měsícem na terapie a nemohu si stěžovat... jen těm lidem, co sem píšou chci říct, že abslotuně nevědí o čem mluví, tak ať si laskavě nehcají svoje poznámky.... Doufám že boj zvládnu a začnu znova.. Klepu se tu, dala bych si aspoň gram, ale vím že nemůžu... držte palečky.... anonymni vendy

emma (Út, 27. 1. 2009 - 13:01)

Prosím Tě-jakou farmu má namysli?Jestli myslí komunitu,tak nejdřív musí projít detoxem,musí do obyč .léčebny a čekat na přijetí.Může to pár měsíců trvat.Záleží kam se rozhodne jít.
Jaké podmínky Tě konkrétně zajímají??
No lázně to rozhodně nejsou.Musí se tam makat a dodržovat pravidla,nebo letíš.

nikol (Út, 27. 1. 2009 - 11:01)

moc vas prosim o radu moje švagrova bere drogy jeji 19 let a rozhodla se jit na nejakou farmu v čechach nevíte o nejake a jake jsou tam podminky moc dekuji piste na muj email andykosova"seznam.cz

Anna (Út, 20. 1. 2009 - 13:01)

Milá Harriet,je vidět,že o této problematice nemáš ani ponětí.Je to věc mnohema mnohem složitější.Mnoho lidí do toho spadne,když z toho mají kulový rozum a v době,kdy za sebe zodpovědní ani nejsou.Vlastně nechápu,proč si to sem psala-jen aby ses ventilovala?
No neboj se,on každý kdo do toho spadl si to opravdu vypije.Až do dna,takže o co Ti jde??
Jaký smysl měl mít Tvůj příspěvek?

jana (Út, 20. 1. 2009 - 13:01)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO
7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

p (Út, 20. 1. 2009 - 12:01)

Velice hezky napsane Marry50 naprosto stebou souhlasim.A verte mi ze mluvim o necem z vlastni skusenosti.Neni to lehke,lehci je zkusit horsi ...ale jde to.A odepisovat tyhle lidi je absolutni pic.......na.Bohuzel plno sobcu je stale mezi nami.Drzim pesti vsem.

Harriet (Út, 13. 1. 2009 - 01:01)

Drz hubu Viky. Se tu objevis 100 let pozdejs a budes poucovat. Mindraky nemam mit z ceho,rodinu mam velkou a herak ti opravdu nezavidim. Neznam nikoho kdo by zavidel drogy. Naopak je kazdej lituje.

junk (Čt, 14. 6. 2012 - 10:06)

No, je fakt, ze k nam do...po jedne aplikaci se nestanes zavisly.to sis precetl na wikipediii vid ?miluju takove blbinky

Reklama

Přidat komentář